www.otokzakladov.com

Dobrodošli na ustvarjalnem forumu.
Danes je 28 Mar 2024, 16:52

Vsi časi so UTC [ DST ]




Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2010, 17:20 
Odsoten
Otoška kokoška
Uporabniški avatar

Pridružen: 24 Feb 2009, 16:01
Prispevkov: 1000
Kraj: Ljubljana
Cel teden sem se ukvarjala z Stekleničkami, ki so bile zaradi različnih razlogov neprimerne za oddajo. :( ...sicer sem imela možnost da jih zabrišem stran, ampak nisem mogla =(( ...se bom pa v bodoče verjetno (zaradi časovne stiske) morala posluževati ravno tega načina :-s


Kar nekaj energije sem vložila v to, da je na netu možno najti par navodil kako se pravilno naredijo Stekleničke upanja in pričakujem, da si navodila vsaj pogledate!



Mogoče se bo večini zdelo, da kompliciram...vendar!:



-ne moremo si privoščiti, da damo bolniku Stekleničko ki mu bo ob dotiku ali nošenju v žepu halje razpadla (zato bodite pozorni kako jih naredite, da štrleči delčki niso pretanki in prekrhki!...sploh Stekleničke za otroke, pri katerih je RES bolj pomembno kako so narejene, kot kako kjutkane zgledajo !)

-niti ni lepo, da od bolnika pričakujemo da bo stalno pobiral zamašek, ki je v stekleničko le položen, ker je nam tako lažje narest (res!ni težko obleči gumijastega zamaška, parkrat poskusite in boste videli da gre v 3-je brez problemov...tako pravilno narejeni zamaški ostanejo na Steklenički in so najbolj sigurni!)

-steklenička je oblečena v Fimo tudi zaradi varnostnih razlogov (če ni pokrito dno oz. ni pokrita cela površina stekla, je veliko več možnosti da se Steklenička ob padcu razbije...tudi plast Fima naj ne bo najtanjša možna (ker ob padcu takoj poči!), ampak vsaj srednje debeline...raje jih nardeite 5, pa teh 5 res pravilno narejenih, kot pa da jih naredite z isto količino mase 15 stekleničk, pa nobena ni uporabna :( )

-VELIKOST stekleničk je pomembna!, kot je pomembna obdelava le teh (ni fajn na 30 ml stekleničko delat še 3cm zamašek, kot tudi ni fino 15ml oblečt čisto na tanko-strmet je treba k temu, da so Stekleničke upanja vsaj po izgledu približno enako velike!)...sedaj imam po škatlah Stekleničke v 3 velikostih...tiste ki so 15ml, tiste ki so nekje vmes in tiste ki so 30ml

No mogoče vam bo ob sliki bolj jasno:
Slika

Ti 2 slikani stekleničk sta skrajnosti (prva ima 30ml in druga 15ml)...predstavljajte si, kaka je šele razlika med še večjo in še manjšo...že ti 2 ne smeta biti skupaj v isti škatli.
Zato vas prosim, da z enostavnim testom preverite kako velike stekleničke mislite okrasiti (zna se zgoditi, da na etiketi ni ml oznake)...zelo fajn in uporabne za ta namen, so navadne plastične inekcije na katerih je skala (ponavdi do 10ml)...v vsaki ambulanti vam jo bodo podarili, če jih boste prosili ;)




Tako...zaenkrat je to vse!


Vesela sem, da se obeta kar nekaj delavnic v vaši režiji...in veselim se, da boste Otočanke poskrbele da bodo vse Stekleničke upanja na teh delavnicah pravilno narejene!


Mogoče me katera ne bo prav prebrala...me razumela narobe...vendar, drage moje
:ymhug:
Talele zapis ima le en namen: da bodo škatle za "škart" stekleničke ostale prazne! Da ne bo 2-ega dela, 2-ega časa in 2-ega truda porabljenega samo za 1 Stekleničko upanja ;)

_________________
Do naslednjič LP!
Klavdija



http://www.facebook.com/?ref=home#!/pag ... 744?ref=ts

Če ljudje govorijo za tvojim hrbtom,pomeni da si pred njimi. :P


Na vrh
 Profil  
Odgovori s citatom  
OdgovorObjavljeno: 08 Mar 2010, 14:58 
Odsoten
Otoška koka
Uporabniški avatar

Pridružen: 01 Apr 2009, 11:51
Prispevkov: 1453
Kraj: Črnomelj
Uf, preden sem ti oddala svoje stekleničke, nisem videla tega posta. No, nsalednje bom sigurno prelakirala :ymhug: :ymhug:

_________________
moj blog
moj album

Slika Slika


Na vrh
 Profil  
Odgovori s citatom  
OdgovorObjavljeno: 08 Mar 2010, 22:02 
Odsoten
Otoška kokoška
Uporabniški avatar

Pridružen: 24 Feb 2009, 16:01
Prispevkov: 1000
Kraj: Ljubljana
BojaMoja...očitno zgoraj napisano ni blo teb namenjeno, če si brez branja oddala resda nepolakirane, ampak vseeno brezhibne Stekleničke upanja :D

_________________
Do naslednjič LP!
Klavdija



http://www.facebook.com/?ref=home#!/pag ... 744?ref=ts

Če ljudje govorijo za tvojim hrbtom,pomeni da si pred njimi. :P


Na vrh
 Profil  
Odgovori s citatom  
OdgovorObjavljeno: 08 Mar 2010, 22:40 
Odsoten
Otoška koka
Uporabniški avatar

Pridružen: 01 Apr 2009, 11:51
Prispevkov: 1453
Kraj: Črnomelj
:ymhug: :ymhug:

_________________
moj blog
moj album

Slika Slika


Na vrh
 Profil  
Odgovori s citatom  
Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC [ DST ]


Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov


Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na:  
cron
Teče na phpBB® Forum Software © phpBB Group